SAĞLIĞIMIZ İÇİN GEREKENLER ….Mandalinanın faydaları

Kış mevsimi meyveleri arasında yer alan mandalina bu mev…simin bir çok hastalığına karşı koruyucu bir etkiye sahip.

Kış mevsimi meyveleri arasında yer alan mandalina bu mevsimin bir çok hastalığına karşı koruyucu bir etkiye sahip. Mandalina çok yüksek bir C vitamini deposu.

Bu özelliği sayesinde pek çoğumuzunda bildiği gibi mandalina grip ve nezle başta olmak üzere üst solunum yolları hastalıklarını hem önlemekte hemde tedavisinde çok önemli bir rol üstleniyor. Ancak mandalinanın bunun dışında bilinmeyen pek çok önemli yararı bulunuyor. Bunlar arasında ilk sırada mandalinanın yüksek tansiyonu ve kolestrolü düşürme özelliği yer alıyor. Ayrıca mandalina damar sertliğinin önlenmesinde büyük yarar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra mandaline stres ile baş etmek isteyen kişiler için bulunmaz bir sakinleştirici etkiye sahiptir.

Uykusuzluk yaşayan kişiler için ise yatmadan önce yenilecek olan mandaline uyku hapı etkisi gösterecektir. Kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı korunmak istiyorsanız her gün düzenli olarak mandalina yemeye özen gösterin. Mandalina satın alırken yeşil yada turuncu mandalina ayrımında bulunmayın. Hatta turuncu mandalinanın daha çok satılması nedeni ile yeşil mandalinalara özel gazlar verilerek sarartıldığı iddiaları bir çok kişiyi yeşil mandalina satın almaya yöneltmektedi

Reklamlar

About Çetin Bayramoğlu

Şairim , insanım.
Bu yazı SAĞLIK içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.