Akıllı telefon uygulaması : TunnelBear

IOS sistemler için APPStore; Android sistemler için Google Play Store tarafından servis edilen bu program, ilk 1 yıl için ücretsiz ve sınırsız olarak hizmet veriyor. Eklenti sunucularından çok kısa sürede indirilen bu program, çalıştığı sürece, her türlü yayınla Türkiye sınırları dışındaymış gibi özgürce bağlantı kurulabiliyor.

IOS kullanıcıları programı kurduktan sonra, telefonun özellikler kısmından VPN seçeneğini aktif hale getirmeleri durumunda, sistemin otomatik olarak seçtiği bir ülkeden bağlantı sağlıyor. Tek dezavantaj, şarj kullanımı… Başka bir olumsuzluk görünmüyor.

Android kullanıcıları ise programı kurduktan sonra çalıştırıp sol üst köşeden ON –OFF kısmını ON konumuna getirip hemen yanından 6 ülkeden birini seçebiliyor. Bu durumda altta uyuyan ayı uyanıp tünel kazmaya başlıyor. Ayı biraz manidar, ama neticede kış uykusundan uyanması da oldukça dikkat çekici. Bu durumda bildirim tepsisinde bir anahtar beliriyor ve VPN kurulmuş oluyor. Android sistemler için de tek dezavantaj şarj kullanımı olarak belirlenmiş.

Reklamlar

About Çetin Bayramoğlu

Şairim , insanım.
Bu yazı İNTERNET içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.