Browser or VPN : Psiphon

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.psiphon3&hl=tr

https://psiphon.ca/en/index.html

Psiphon’u nasıl edinebilirim?

Yazılımı edinmek çok kolay – indirmek için önce download@psiphon3.com adresine boş bir eposta atın.
Gelecek epostalardan biri gerekli talimatları ve indirme linkini, diğeri de yazılımı eklenti halinde içerir. Bu link, BBC’ye özel hazırlanmıştır, yani kullanıcılar çalıştırır çalıştırmaz BBC Türkçe’yi görecekler.
Örneğin get@psiphon3.com adresi ise doğrudan Twitter ana sayfasına yönlendiriliyor.
Psiphon’un internet sitesine ulaşmak için ise https://psiphon.ca adresini kullanabilir ve sorun yaşarsanız Psiphon ile temasa geçebilirsiniz. (Twitter’da @PsiphonInc adresi kullanılıyor)
Bir diğer yöntem de mobil versiyonu Google Play Store’dan doğrudan indirmek… Hem boyutu küçük, hızı hem de kullanması kolay – masaüstündeki simge basar basmaz çalışır ve gerekli güncellemeleri otomatik yapar.
Psiphon’u kullanmak için uygulamayı başlatmanız yeterli. Android kullanıyorsanız, Psiphon uygulamasını güvenilir bulduğunuzu onaylayıp ondan sonra Başlat’a basmanız gerekecek.
Windows’ta ise .exe dosyasını başlattığınızda bağlanmaya başlayacaktır. Bir kaç saniye içinde standart tarayıcınız açılır.
Kısa bir not- Kimi haberler, benzer bir program olan Tor’un kullanıcı sayısının 30 – 40 bin arttığına işaret ediyor.
Psiphon’un henüz kesinleşmemiş verileri de Cuma gününden beri kullanıcı sayımızın 10 bin den 60 bine çıktığını gösteriyor.
Android uygulaması da 50 bin telefona indirilmiş durumda.

Reklamlar

About Çetin Bayramoğlu

Şairim , insanım.
Bu yazı İNTERNET içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.